Hakkımızda

Ön Kuluçka ve Girişimcilik Markası: Mx Startup

Biz Kimiz

Biraz kendimizden bahsedelim:

İnovasyon ve Girişimcilik ekosisteminin 6. Teknoloji Çağı’nı yaşadığı günümüzde çağın ihtiyaçlarına çözüm geliştirecek ve adapte olabilecek yeni bir Ön Kuluçka ve Girişimcilik Markası olan MX Incubation – MX Startup Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulmuş bir markadır.

Ekosistem

Ekosistemimiz, benzersiz bir süreç sağlar.

Marmara Üniversitesi, ülkemizin Ar-Ge faaliyetlerine katkıda bulunan 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında Marmara Üniversitesi Teknopark’ı kurmuştur.

Üniversitemiz Senatosu’nun 08 Mayıs 2012 tarih ve 322-4 sayılı toplantısı kararı gereği kurulan MİTTO Göztepe Yerleşkesi'nde faaliyetlerini sürdürmektedir.

İletişim
Vizyonumuz

Yaratıcı fikirlerle dönüşüm kültürünü beslemek, akademi ve endüstriler arasında bir ağ oluşturarak dinamik bir startup ekosistemi oluşturmayı hedefliyoruz.

Misyonumuz

Girişimci adaylarının teknolojik tabanlı ve yenilik odaklı iş fikirleri üretmelerini sağlayarak,fikirden şirketleşme sürecine kadar olan desteği sağlayarak başlangıç aşamasındaki girişimleri desteklemeyi amaçlıyoruz.

Ekibimize katılmayı düşünür müsünüz?