Metaverse Summit 2022

"Marmara Metaverse Summit 2022" Zirvesi Düzenlendi.

"Metaverse yaygın tanımlarının aksine, sizinle aynı fiziksel alanda olmayan diğer insanlarla oluşturabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz bir dizi sanal alan” olmaktan çok daha fazlası!

Dijital evrene ütopik ve bir o kadar realist yeni bir perspektif ile bakmak ve deneyimlemek için 7 Şubat 2022’de 13.30 ve 17.00 saatleri arasında ‘MARMARA METAVERSE SUMMİT 2022’ gerçekleştirildi.

Marmara Üniversitesi Tarafından Gerçekleştirildi

Merkezimizin organize ettiği ve yoğun katılımın yaşandığı zirvenin açılış konuşmasını Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır TUNABOYLU ve MİTTO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ŞENGÖR yaptı. Tunaboylu, zirve kapsamında Metaverse ve NFT bağlamında ele alınacak konulara giriş yaparken, Şengör ise konuşmasında teknoloji alanında girişimciliği ve danışmanlığı amaçlayan MxStartup Projesini tanıttı.

Değerli Konuşmacılar Yer Aldı

Zirvede Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mine Biret TAVMAN ERTUĞRUL, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Olcay Bige AŞKUN, Tübitak Bilgem Başkan Yardımcısı Sadullah UZUN, Lun Family Company Kurucusu Selen LUN, Blokzincir-Kripto Para Eğitmeni Devrim DANYAL, tasarımcı ve eğitmen Bager AKBAY, Marmara Üniversitesi Teknopark A.Ş’ den Buket CALP, Hacettepe Üniversitesi’nden Ar. Gör. Afra ÇALIK, Tübitak Bilgem’ den Araştırmacı Başuzman Dr. İsa SERTKAYA, Türkiye Tasarım Vakfı’ndan Serdar Ekrem ŞİRİN ve Akademisyen Atıl SAMANCIOĞLU da konuşmacı olarak yer aldı.

Zirveyi kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için:
https://www.youtube.com/watch?v=5mQVkRc5Pvs